O nas

Biuro Handlu TVP S.A. zajmuje ważną pozycję zarówno na rynku lokalnym, jak i na rynkach światowych. Do naszych głównych działań zalicza się: sprzedaż i zakup licencji, działania dystrybucyjne, inicjatywy koprodukcji zagranicznych, publikacje, a także promowanie rodzimych produkcji na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Dyrektorem Biura Handlu jest Monika Karasek


Sprzedaż Krajowa
Do głównych zadań Działu Sprzedaży Krajowej należy udzielanie licencji na utwory audiowizualne (w całości i we fragmentach) na różne pola eksploatacji: nadawanie we wszystkich stacjach telewizyjnych, nośniki, multimedia, prawa internetowe, usługi telekomunikacyjne, VOD oraz pokazy. Imponująca liczba popularnych tytułów - filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali, programów rozrywkowych i audycji dla dzieci - czyni naszą ofertę konkurencyjną i atrakcyjną.
Magdalena Rutkowska
e-mail:magdalena.rutkowska@tvp.pl
tel.: (48-22) 547 5742


Sprzedaż Zagraniczna
Dział Sprzedaży Zagranicznej, reemisji, koprodukcji i festiwali zajmuje się obrotem licencjami na audycje i fragmenty na rynkach zagranicznych. W naszym katalogu znajdą Państwo ogromną liczbę uznanych na całym świecie filmów fabularnych, popularnych seriali telewizyjnych, docenionych na różnych festiwalach dokumentów oraz mądrych i zabawnych animacji.
Aleksandra Kaźmieruk
e-mail: aleksandra.kazmieruk@tvp.pl
tel.: (48-22) 547 6621Zakup Praw i Licencji
Podstawowym zadaniem Działu Zakupu Praw i Licencji jest nabywanie filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali i animacji do emisji na wszystkich antenach TVP S.A. Dział podpisuje także umowy zakupowe na różne formaty, na podstawie których TVP S.A. produkuje cieszące się dużą popularnością programy rozrywkowe lub seriale fabularne.
Ewa Dąbrowska
e-mail: ewa.dabrowska@tvp.pl
tel.: (48-22) 547 7230

Reemisja
Dział Reemisji zajmuje się łączeniem misji nadawcy publicznego z aktywnym wykorzystaniem możliwości dystrybucji na rynkach krajowych. Obsluguje operatorów satelitarnych i kablowych, firmy technologiczne i instytucje. Udziela licencji na reemisję kanałów TVP.
Łukasz Naczas
e-mail:
lukasz.naczas@tvp.pl
tel.: (48) 785 985 369

Merchandising i Projekty Specjalne
Dział Merchandisingu prowadzi działalność handlową na rynku krajowym i zagranicznym, której istotą jest wykorzystywanie znaków towarowych, logotypów, postaci i symboli kojarzonych przez odbiorców na rynku z jednym produktem - najczęściej serialem telewizyjnym, audycją lub filmem - w celu efektywnej sprzedaży innego produktu, adresowanego do szerokiego grona konsumentów, oferowanego w sprzedaży detalicznej. Zadaniem Działu Merchandisingu jest komercjalizacja postaci i symboli występujących w filmach dla dzieci i młodzieży, ale również postaci, rekwizytów i symboli związanych z takimi produkcjami telewizyjnymi, jak telenowele, seriale, show, teleturnieje. Dział Projektów Specjalnych zajmuje się publikowaniem i dystrybucją różnego rodzaju  materiałów audiowizualnych (DVD, Blu-ray, VCD) oraz artykułów promocyjnych. Dział odpowiada również za zawieranie umów z dużymi sieciami handlowymi, a także prowadzi sprzedaż bezpośrednią. Pełna oferta dostępna na stronie: http://sklep.tvp.pl


Sebastian Moskot
e-mail:sebastian.moskot@tvp.pl
tel.: (48-22) 547 5723 fax: (48-22) 547 85 07